Yurtdışında Şirket Kurmak **2022

Yurtdışında şirket kurmak ile ilgili bir fikrini varsa ve yurtdışında bir iş kurmayı düşünüyorsanız, yurtdışında iş kurma maliyetini araştırıyorsanız bilmeniz gerekir ki bir iş kurmak kolay bir başarı değildir. Artık ABD doları daha güçlü – ve hatta diğer para birimlerini eziyor – birçok girişimci avantaj elde ediyor ve işlerini kurmak için yurtdışına seyahat ediyor. Aşağıda 

  1. Fikrinizi, vizyonunuzu ve beklentilerinizi şekillendirin.

Yurtdışında şirket kurmak. Yerel kültüre dalmak her girişimci için çok önemlidir. Kültürü ve yerel tüketiciyi anlamanıza yardımcı olabilecek yerel bir danışman veya yatırımcı bulun. Birini hemen tanımıyorsanız, iş arkadaşlarınızın sizi ülkede bulunan diğer kişilerle bağlayıp bağlayamayacağını görmek için LinkedIn’e bakın. Ayrıca Meetup gruplarına katılmaya, yerel iş ağlarına katılmaya veya alışveriş yapmak istediğiniz ülkede yaşayan gurbetçiler konusunda uzmanlaşmış web siteleri için çevrimiçi araştırma yapmaya bakabilirsiniz.

  1. Dili öğrenin

Yurtdışında şirket kurmak. Bu bariz bir şey gibi görünüyor, ancak bazen bir dil öğrenmek neredeyse işinizi kurmak kadar zorlayıcı olabilir. Zayıf dil becerileri bile hiç olmamasından iyidir. Ders almanın yanı sıra, çeşitli uygulamalar aracılığıyla yeni bir dil öğrenebilir veya dili akıcı bir şekilde konuşan biriyle tanışabilir ve becerilerinizi geliştirmek için onlarla çalışabilirsiniz.

Yurtdışında şirket kurmak
Yurtdışında şirket kurmak
  1. Yerliler gibi yaşayın.

Yurtdışında şirket kurmak. Ülkeye ve kültürüne gerçekten ilgi gösterin. Dışarı çıkın ve müşterinizle tanışın veya her gün kültürel deneyimlere katılın. Pazar, müşteri tabanı, müşteri tercihleri ve davranışları size özgü değil, mümkün olduğu kadar çok şey almak önemlidir.

  1. Hem geçmiş hem de şimdiki rekabeti inceleyin.

Yeni bir pazara girmeden önce her girişimci rekabeti araştırmayı bilir. Ama orada durma. Bu pazara girmeye çalışan ve başarısız olan beş şirketi inceleyin. Başkalarının geçmişteki başarısızlıklarından ders almayı başaramayanlar, onu tekrarlamaya mahkumdur.

  1. Yeni bir ağ oluşturun.

Yurtdışına taşındığınızda eski ağınız daha az eyleme geçirilebilir hale gelir, bu nedenle yeni bir yerel ağ oluşturmanız gerekir. Küçük bir topluluktaki gurbetçilerin daha az ve seyrek olduğu gerçeğinden yararlanın ve yeni insanlarla bağlantı kurmayı kolaylaştırın.

yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Yada google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

 

En kolay hangi ülkede şirket kurulur?

Dünya Bankası meta sıralamasına göre Yeni Zelanda, iş kurmak için en kolay 1 numaralı ülkedir. 
Bu düşünce, yerel yönetim kuralları ve muhasebeci yönlendirmeleri gibi birçok yardımcı kaynağın diğer yerel girişimcileri avantaj elde etmeye teşvik ettiği Yeni Zelanda’nın web sitesinde hükümet tarafından tekrarlanıyor.

Hangi ülkede iş kurulur?

İşte 2022’de İş Kurmak İçin En İyi Ülkeler 
1 Yeni Zelanda
2 Singapur
3 Danimarka
4 Güney Kore
5 Hong Kong
6 ABD
7 Birleşik Krallık
8 Norveç
9 Gürcistan
10 İsveç

Amerikada şirket kurmak kaç para?

Amerika’da bir iş kurmanın maliyeti, başlamak istediğiniz iş türüne bağlı olarak değişir.Vergiden muaf bir LLC kurmanın maliyeti 325 $’dır. Buna ek olarak, Amerika’da bir iş kurmanın maliyeti Türkiye’ye kıyasla oldukça uygun kalmaktadır.

Hangi ülkede iş bulmak kolay?

Yurtdışında iş bulmanın ve Çalışma Vizesi Almak İçin En Kolay Ülkeler:
Avustralya
Yeni Zelanda
Almanya
Hollanda
Güney Kore
Kanada
İrlanda
Çek Cumhuriyeti

Serdar

Netbilgiler Teknoloji İçerikleri Üreticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu