Yurtdışında Online Şirket Kurmak **2022

Yurtdışında online şirket kurmak: Başarı için 10 İpucu Yurtdışına seyahat etmek ve çevrimiçi bir iş kurmak birçok insan için hayal gibi görünebilir, ancak gerçek şu ki, hiç bu kadar ulaşılabilir olmamıştı. Yazarlar, tasarımcılar, öğretmenler, girişimciler, pazarlamacılar, hepsi zaten oradalar, Pekin’deki apartmanlarda ve Mozambik’teki plaj kulübelerinde yaşıyorlar ve hayatlarını mümkün olan en özgürleştirici şekilde kazanıyorlar. Kendinize benzer bir şey yapmak ister misiniz? Yarım yıldan fazla bir süredir denizaşırı ülkelerde geçimini sağlayan biri olarak, başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu burada. Yurtdışına seyahat etmek ve çevrimiçi bir iş kurmak birçok insan için hayal gibi görünebilir, ancak gerçek şu ki, hiç bu kadar ulaşılabilir olmamıştı. Yazarlar, tasarımcılar, öğretmenler, girişimciler, pazarlamacılar, hepsi zaten oradalar, Pekin’deki apartmanlarda ve Mozambik’teki plaj kulübelerinde yaşıyorlar ve hayatlarını mümkün olan en özgürleştirici şekilde kazanıyorlar.

Yurtdışında online şirket kurmak. Kendinize benzer bir şey yapmak ister misiniz? Yarım yıldan fazla bir süredir denizaşırı ülkelerde geçimini sağlayan biri olarak, başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu burada.

Yurtdışında online şirket kurmak
Yurtdışında online şirket kurmak

1. KENDİNİZİ MOBİL YAPIN

Yurtdışında online şirket kurmak. Göçebe bir yaşam sürecekseniz, o zaman hafif seyahat etmeniz gerekir. Neyse ki, tam da bunu yapabilir ve bir dizüstü bilgisayardan daha fazlasına ihtiyaç duymadan internete bağlı kalabilirsiniz, ki bu çoğu durumda bir zorunluluktur. İnternete bağlanmak için tek nedeniniz müşterilerinize e-posta göndermekse, bir akıllı telefonla hayatta kalabilirsiniz. Bazı akıllı telefonlar, onları kişisel bir Wi-Fi merkezine dönüştürmenize izin verir, yani bir cep telefonu sinyali alabildiğiniz sürece kalbinizin sizi götürdüğü her yere gidebilirsiniz.

2. YAŞAM MALİYETLERİNİZİ HESAPLAYIN

İnsanlar yeni bir kültür deneyimlemek, macera yaşamak, kendilerini yeni manzaralarla sarmak için yurtdışına taşınırlar. Bütün gün bir ofiste bilgisayar başında durup durmamak için. Çalışmak bir zorunluluk olsa da tüm zamanınızı almamalıdır. Bu nedenle, günün her saati çalışmak zorunda kalmadan istediğiniz hayatı yaşamanıza izin verecek kadar uygun fiyatlı bir yer seçin, aksi takdirde evde kalabilirsiniz.

3. HAZIRLIKLI OLUN

Mümkünse, biraz para kazanmaya başlamadan önce yeni hedefinize varmayı beklemeyin. Şansınız, düşündüğünüzden daha uzun sürebilir, bu sırada tasarruflarınız kurumuş olabilir.

Bunun yerine, birkaç ay önceden uzaktan çalışmaya başlayın. Sadece yurt dışından ne kadar kazanabileceğinizi keşfetmekle ve seyahatinizi daha verimli bir şekilde bütçelemekle kalmayacak, aynı zamanda evden ayrılmadan önce diş çıkarma sorunlarını da ortadan kaldırabilirsiniz.

4. DİĞER GURBETÇİLERLE İLETİŞİME GEÇİN

Diğer gurbetçilerle iletişime geçerek (zaten bunu yapmak için en iyi web sitelerinden birindesiniz!), oraya varana kadar keşfedemeyeceğiniz tüm o ülke içi bilgileri öğrenebilirsiniz. Seçtiğiniz destinasyonda gurbetçiler tarafından işletilen blogcular ve forumlar bulun ve birçok insanın sorularınızı yanıtlamaktan çok mutlu olacağını göreceksiniz.

Asla bilemezsin, aynı zamanda yeni arkadaşlar bile edinebilirsin.

5. GERÇEKTEN ZEVK ALDIĞINIZ BİR İŞ YAPIN

Bugünlerde yurtdışında çalışmak için birçok seçenek var, bu yüzden zevk alacağınızı bildiğiniz bir şey seçtiğinizden emin olun. Dünyada en sevdiğiniz şey olmak zorunda değil çünkü kalıcı kariyeriniz olmayacak (olsa da!), ama en azından sizi mutsuz etmeyecek bir şeyi hedefleyin.

6. BAZI KALİTE KİTLERİNE YATIRIM YAPIN

Ekipmanınız için bir servet harcamanıza gerek yok, ancak rahat olmak istiyorsunuz. Bazı insanlar yolda başına bir şey geleceğinden korktukları için çip kadar ucuz bir netbook satın alma hatasına düşerler, ancak her gün saatlerce küçük tuşlara dokunmak zorunda kaldıklarında pişman olmak için yaşarlar.

Kendinize işinizi görecek bir şey alın ve mümkünse kendinize uzun ömürlü yeni bir tane alın.

7. MÜŞTERİLERİNİZE ANLATIN

Halihazırda çalıştığınız bazı müşterileriniz varsa, onlara yurt dışından çalışacağınızı söyleyin. Saklanacak bir şey yok ve çoğu sadece merak edecek (ve belki biraz kıskanacak).

Onlara söylemenizin nedeni, Atlantik’in diğer tarafında çalıştığınızı keşfetmeden önce onları hazırlamak isteyeceğiniz zaman farklılıkları, toplantılar, paketlerin teslimi vb. ile ilgili sorunlar olabileceğidir.

8. İYİ BİR TEMEL OLUŞTURUN

Yurtdışına yerleştiğinizde motellerden ya da otelden çalışabilirsiniz”” ama kendi yerinizi bulmak kadar rahat olmayacaktır.

Doğru bütçeleme yaptıysanız ve araştırmanızı yaptıysanız, size yardımcı olacak bir ofis, huzur ve sessizliğin ve internet bağlantısının tadını çıkarabileceğiniz kendi veya ortak bir dairede kalabileceğiniz bir destinasyona taşınabilmelisiniz. Daha üretken olmak.

9. İYİ BİR MUHASEBECİ BULUN

Sadece birkaç hafta veya ay yurtdışında yaşayacaksanız, bunun için endişelenmenize gerek olmayabilir. Ancak, çalışma vizesiyle uzun süre kalıyorsanız, o zaman bilgili bir yerel muhasebeci, ağırlığınca altın değerinde olacaktır.

Bu, Arjantin’de ikamet ettiğimde hayatımı çok daha kolay hale getirdi ve muhasebecim, hizmetlerine harcadığımdan çok daha fazla para biriktirmeme yardımcı oldu.

10. HER ZAMAN HER ŞEYİ YEDEKLEYİN

Çalışmanızı yedeklemeyi başaramazsanız, bir şeyler ters giderse kendinizi gerçek bir turşunun içinde bulabilirsiniz. Artık tüm çalışmalarınızı yedeklemek o kadar kolay ki, bunu yapmamak gerçekten affedilemez.

Dropbox bunun için idealdir, ancak aynı işi yapan başka araçlar da mevcuttur. Her şeyi yedekleyin ve bunu düzenli olarak yapmayı unutmayın, o zaman felaket olursa en azından en kötü senaryoda yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak zorunda kalırsınız.

İyi şanslar!

Yurtdışında çalışmak isteyen herkes artık meyve toplamak ya da barın arkasında çalışmakla sınırlı değil. Çevrimiçi çalışma, dünyanın herhangi bir yerinden yapabileceğiniz fayda ile güvenilir ve karlı bir işin keyfini çıkarmanızı sağlar.

Umarım yukarıdaki ipuçları, yurtdışında kendi maceranızı planlamaya başlayabilmeniz için kendinizi yurtdışında çalışmaya hazırlamanıza yardımcı olur.

Yurtdışında online şirket kurmak yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Yada google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

 

Hangi ülkede şirket kurmak avantajlı?

Dünya Bankası meta sıralamasına göre 
Yeni Zelanda , iş kurmak için en kolay 1 numaralı ülkedir. 
Bu düşünce, yerel yönetim kuralları ve muhasebeci yönlendirmeleri gibi birçok yardımcı kaynağın diğer yerel girişimcileri avantaj elde etmeye teşvik ettiği Yeni Zelanda’nın web sitesinde hükümet tarafından tekrarlanıyor.

Amerikada şirket kurmak kaç para?

Amerika’da bir iş kurmanın maliyeti, başlamak istediğiniz iş türüne bağlı olarak değişir.Vergiden muaf bir LLC kurmanın maliyeti 325 $ ‘ dır. Buna ek olarak, Amerika’da bir iş kurmanın maliyeti Türkiye’ye kıyasla oldukça uygun kalmaktadır.

Hangi ülkede iş bulmak kolay?

Yurtdışında iş bulmanın ve Çalışma Vizesi Almak İçin En Kolay Ülkeler:
Avustralya
Yeni Zelanda
Almanya
Hollanda
Güney Kore
Kanada
İrlanda
Çek Cumhuriyeti

Netbilgiler

Netbilgiler Özgün ve Faydalı Bilgiler İçeren Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu