Web sitesi reklam Geliri hesaplama

Sitenin reklam geliri nasıl hesaplanır?

Sitenin reklam geliri nasıl hesaplanır?

Website nedir?

Bir site, bir internet ağında barındırılan ve çeşitli yazılım dilleriyle karakterize edilen bir alandır. Doğada statik veya dinamik olabilirler. Kullanılan yazılım dilleri genellikle HTML, CSS, JS,. NET, PHP vb. olabilir. Bir site, bir internet ağında barındırılan ve çeşitli yazılım dilleriyle karakterize edilen bir alandır. Doğada statik veya dinamik olabilirler. Kullanılan yazılım dilleri genellikle HTML, CSS, JS,. NET, PHP vb. olabilir.

monitor showing Java programming

Website ile nasıl para kazanılır?

Web sitesi reklam Geliri hesaplama ile ilgili bir araştırma yapıyorsanız. Site, Sosyal Medya Platformu, haber sitesi, arama motoru, alışveriş sitesi, blog vb. amaçları için aşağıdaki gibi ayrıştırılabilir. Sonuçta, sitenin çoğunluğunun para kazanmak veya para kazanmaya yardımcı olmak için hangi amaca sahip olduğu önemli değildir. Örneğin, alışveriş siteleri yaptığınız satışlardan gelir elde eder ve bloglarda veya haber sitelerinde yayınladığınız reklamlardan veya Makalelerden gelir elde eder. Bu hesaplama aracı, sitelerinde reklam vererek para kazanmak isteyen kullanıcılarımız için özel olarak tasarlanmıştır.

graphs of performance analytics on a laptop screen

BGBG nedir?

BGBG, bin gösterim başına gelir ifadesinin kısaltmasıdır. Yani İngilizce milyon başına Satıştır. Kısaca RPM olarak bilinir. Tüm bu ifadeler, sitedeki reklamlardan para kazanmak isteyenlere bin gösterim yoluyla elde edilen geliri göstermek için kullanılır. Örneğin, BGBG (RPM) 1,00 ₺ ise, bin gösterim sonucu olarak 1,00 ₺ elde edersiniz.

Web sitesi reklam Geliri hesaplama

Web sitesi geliri nasıl hesaplanır?

Reklam getirisini hesaplamak için aşağıdaki değişkenleri belirlemeliyiz;

* Ziyaretçi Sayısı, gelen ziyaretçi sayısı arttıkça reklamın artması nedeniyle geliri artırır.

* Bir ziyaretçinin ziyaret ettiği ortalama Sayfa sayısı, bu değişkeni Ziyaretçi Sayısı ile çarpabilir ve toplam sayfa görüntüleme sayısını alabiliriz.

* Ayrıca, ziyaret edilen toplam sayfa sayısı ile çarpılan bin gösterim başına gelir miktarını da bildiğimizde, toplam geliri belirleyebiliriz.

Bu durumda formül;

(Ziyaretçi Sayısı * her kullanıcı tarafından ziyaret edilen ortalama Sayfa Sayısı) * BGBG.

Web sitesi reklam Geliri hesaplama hakkında ki yazımızın burada sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Farklı konularda ki içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz. Bu ve benzeri içerikler ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak için lütfen farklı kaynaklar üzerinden de araştırma yapmayı ihmal etmeyin. Daha fazla kaynak için google üzerinden arama yaparak alternatif kaynaklara göz gezdirebilir ve edinmiş olduğunuz bilgilerin sağlamasını yapabilirsiniz.

Netbilgiler

Netbilgiler Özgün ve Faydalı Bilgiler İçeren Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu