Vajina Daraltma

Vajinoplasti(vajina daraltma) nedir?

Vajina daraltma Vajinoplasti (arka kolporafi olarak da bilinir), vajinayı sıkılaştırmak için tasarlanmış bir prosedürdür. Bir alternatif, dokuları radyofrekans dalgaları veya lazerle ısıtarak noninvaziv vajinal daraltmadır. Belirgin gevşekliği olan hastalar bu tedavilerden fayda görmeyebilir ve vajinoplasti ile cerrahi daraltma için daha iyi adaylar olabilir.

Hastaların vajinoplasti isteme nedenleri

Doğumdan sonra kadınlar, dokuların gerilmesi ve kasların ayrılmasından kaynaklanan, bazen bir tamponun düştüğü noktaya kadar vajinal gevşeklikten şikayet edebilir ve bu ton eksikliği cinsel işlev bozukluğuna katkıda bulunabilir.

vajina daraltma
vajina daraltma

Vajinoplasti ne işe yarar?

Bir vajinoplasti, ayrılan kasları bir araya getirir ve vajinanın arka tarafındaki fazla mukoza derisi çıkarılır. Daha estetik bir görünüm için dış deri de çıkarılabilir.

Vajinoplasti için anestezi

Vajinoplasti lokal anestezi altında yapılabilirken, çoğu kişi genel anestezi altında yaptırmayı tercih ediyor.

Vajinoplasti için hazırlık

Hastalardan ameliyattan önce bağırsak hazırlığı yapmaları istenir.

Vajinoplasti prosedürü

Yapılacak olan sıkılaştırma miktarı belirlendikten sonra vajina içinden çıkarılması gereken fazla deriyi belirlemek için pasta şeklinde bir kama işaretlenir. Derinin altındaki dokular güçlü dikişlerle sıkılaştırılır. Vajinal kanal sıkılaştırıldıktan sonra mukozal cilt sütüre edilerek kapatılır. Dışarı çıkıntı yapan bir deri varsa bu da daha estetik bir sonuç için küçültülebilir.

Vajinoplastinin riskleri nelerdir?

Vajinoplastiden kaynaklanan riskler arasında enfeksiyon, kanama, ağrı ve nadir görülen komplikasyonlar bulunur.

Bir vajinoplastiden iyileşme

Hastaların bir ila iki hafta kapalı kalma süreleri olabilir. İlk birkaç gün derin bir ağrı hissedebilirler ve sekiz hafta boyunca tampon kullanımı veya cinsel ilişki olmaz. Yapılan sıkılaştırma miktarına bağlı olarak bazı hastalara dilatör kullanma talimatı verilebilir.

Vajinoplastinin sonuçları nelerdir?

Bu prosedür tipik olarak, cinsel tatmini artırmaya yardımcı olabilecek daha sıkı bir vajinal kanal ile sonuçlanır.

Yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Yada google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

 

Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?

Vajina daraltma işlemi sırasında, 
bir cerrah fazla dokuyu çıkararak vajinanızın arkasındaki gerilmiş kasları ve dokuyu kısaltır. Cerrah, vajinal kanalın boyutunu küçültmek için vajinal dokuyu ve kasları tekrar birbirine dikecektir .

Ameliyatsız vajina nasıl daraltılır tedavisi?

Evet, ameliyatsız vajina daraltma için bir çözüm var ve bunun adı FemiLift! 
FemiLift, vajinal kanaldaki astarı sıkılaştırmak ve tonlamak için lazer ısı enerjisinin gücünü kullanan onaylı bir cihazdır .

Doğal yollarla vajina nasıl daraltılır?

Pelvik taban veya kegel egzersizleri yapmak, vajina konileri kullanmak, vajina duvarlarınızı doğal yollarla sıkılaştırmak için 
çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz .

Netbilgiler

Netbilgiler Özgün ve Faydalı Bilgiler İçeren Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu