Sophos Nedir? Ne İşe Yarar?

Sophos nedir?,  Sophos ne işe yarar? sorularını inceleyeceğimiz bu yazımızda İlk Olarak Sophos nedir? Sophos, hem uç nokta hem de ağ pazarlarında rekabet eden İngiltere merkezli bir siber güvenlik şirketidir.

Sophos Merkezi Oxford yakınlarında bulunan şirket, bu iki pazarı birleştirerek güvenliği basitleştirmeyi hedefliyor.Şirket, aşağıdakileri içeren ürünler sunar: Gelişmiş Tehdit Önlemeli Yeni Nesil Uç Nokta Güvenliği, Her Zaman Açık Şifreleme ve UTM Güvenlik Duvarı Cihazları.Sophos’un merkezinde bir tehdit araştırmacıları ekibi var ve ortaya çıkan kötü amaçlı yazılım türlerini takip ediyor.Sophos, algılama ve yanıtlama, güvenlik duvarı, bulut ve yönetilen hizmet çözümleri aracılığıyla ağ güvenliği ve birleşik tehdit yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir siber güvenlik şirketidir.

Sophos nedir
Sophos nedir

Sophos İşletmeler için uç noktaların güvenliğini sağlama konusunda 35 yıldan fazla deneyime sahip olan şirket, kapsamlı veri güvenliği platformunu geliştirmek için gelişen teknoloji ve tehditlerle birlikte evrim geçirdi. Bugün İngiliz satıcı, endüstri tarafından tanınan bir takım araçlarla 150’den fazla ülkede 500.000’den fazla organizasyon müşterisine sahip olmakla övünmektedir.

SOPHOS ÜRÜNLERİ VE ÇÖZÜMLERİ

Sophos, ev ofisleri için koruma sağlar; ancak bu makale, küçük işletmelerden kurumsal şirketlere kadar modern hibrit altyapı için bir dizi ürün de dahil olmak üzere temel iş çözümlerine odaklanmaktadır . Tamamı Sophos Central Management Console’da bulunan satıcı, tekliflerini beş çözüm alanına böler: uç noktalar, ağ, operasyonlar, e-posta ve bulut’tur. Satıcının en popüler çözümleri şunlardır:

X Uç Noktasını Kes

Sophos Nedir? Gartner ve Forrester tarafından sürekli olarak en iyi uç nokta algılama ve yanıt (EDR) çözümlerinden biri olarak derecelendirilen Intercept X, genişletilmiş algılama ve yanıt (XDR), fidye yazılımına karşı koruma , yapay zeka , tehdit avcılığı, senkronize güvenlik ve daha fazla özellik ile birlikte gelir.

XGS Güvenlik Duvarı Serisi

Sophos ne işe yarar. XGS Güvenlik Duvarı Serisi, giderek karmaşıklaşan bir BT altyapısı genelinde görünürlük ve koruma sağlayan yeni nesil güvenlik duvarı (NGFW) özellikleri sunar. Şirket içi cihaz veya bulut, sanal veya yazılım sistemi olarak sunulan Sophos Güvenlik Duvarları, ölçeklenebilir bir ağ geçidi mimarisiyle en son tehditleri karşılar .

Yönetilen Tehdit Müdahalesi

Sophos Nedir? Uç nokta güvenliğini dış kaynak kullanmak isteyen kuruluşlar için , Yönetilen Tehdit Yanıtı (MTR) çözümü, yönetilen algılama ve yanıt (MDR), 7/24 tehdit avı , siber güvenlik uzmanlarına erişim ve eyleme geçirilebilir düzeltme sunar . MTR, en telemetri ve yüksek kaliteli algılama ile birlikte gelir.

SOPHOS RAKİPLERİ

  • Barracuda Ağları
  • Cisco
  • Kontrol Noktası
  • Fortinet
  • Ardıç Ağları
  • Kaspersky
  • McAfee
  • Microsoft
  • Palo Alto Ağları
  • Bekçiyi izle

KAPSAMLI AĞ GÜVENLİĞİ

Sophos nedir? Antivirüs çözümleri uç nokta güvenliğine dönüşürken İngiliz şirket, uçtan uca güvenlik araçları paketiyle diğer uç nokta koruma sağlayıcılarının üzerine çıktı . Yöneticiler , merkezi yönetim konsolu aracılığıyla sunucular , genel bulut segmentleri, e-posta, web uygulaması güvenlik duvarları , mobil ve kablosuz cihazlar ve şifreleme araçları için politikaları uygulayabilir ve kontrol edebilir .

Sophos‘un ağ çözümleri, açıklardan yararlanmaları engellemek için yapay zeka destekli analitikler , gelişmiş algılama ve günümüzün karmaşık tehditlerini karşılamak için otomatik olay yanıtı ile birlikte gelir. Ürünler arası araştırmalar ve telemetri ile yöneticiler, sistem kontrollerini optimize etmek için gereken görünürlüğü elde eder .

SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞINA ERİŞİM

Sophos‘un siber güvenlik uzmanlığının kanıtı, en üst sıradaki MDR çözümünü, bilişsel bilgi işlem özelliklerini ve küresel bir araştırma merkezleri ağı olan SophosLabs tarafından sunulan tehdit istihbaratını içerir.

Sophos Labs, müşterilere kötü amaçlı yazılımlar , potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar (PUA’lar), şüpheli davranışlar ve kontrollü uygulamalar ve cihazlar hakkında gerçek zamanlı bilgiler sunmanın yanı sıra bulgularını aktif olarak kamuya açıklar.

yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Yada google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

Sophos nasıl kaldırılır?

Sophos‘u kaldırmak için sıralı işlemleri uygulamalısınız, ilk olarak sophos agent kaldırılmalıdır. sistem yapılandırma aracını açarak “Ağ” seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra denetim masasına gelerek “Program ekle/kaldır” kısmına gelerek programı buradan kaldırabilirsiniz.

Sophos ne işe yarar?

Sophos Uç nokta güvenliğini dış kaynak kullanmak isteyen kuruluşlar için , Yönetilen Tehdit Yanıtı (MTR) çözümü, yönetilen algılama ve yanıt (MDR), 7/24 tehdit avı , siber güvenlik uzmanlarına erişim ve eyleme geçirilebilir düzeltme sunar . MTR, en telemetri ve yüksek kaliteli algılama ile birlikte gelir.

Sophos nasıl çalışır?

Sophos çalışma alanını beş çözüm alanına böler: uç noktalar, ağ, operasyonlar, e-posta ve bulut’tur.
Hedeflenen saldırılara, gelişmiş tehditlere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar. Tüm işletim sistemlerinde (windows – Mac – Linux) , gerçek zamanlı tehdit bilgileri ve Sophoslabs internet, uygulama ve cihaz kontrolü içeren bir uç nokta koruma platformudur.

Sophos nedir?

Sophos, hem uç nokta hem de ağ pazarlarında rekabet eden İngiltere merkezli bir siber güvenlik şirketidir.
Sophos Merkezi Oxford yakınlarında bulunan şirket, bu iki pazarı birleştirerek güvenliği basitleştirmeyi hedefliyor.Şirket, aşağıdakileri içeren ürünler sunar

Netbilgiler

Netbilgiler Özgün ve Faydalı Bilgiler İçeren Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu