Marsilya Kremit Nedir? Faydaları Nelerdir? **2022

Marsilya kiremit. Evinize marsilya kiremit döşemenin birçok avantajı vardır. Doğal taş görünümü ona zamansız bir görünüm kazandırır. Dikkate alınması gereken diğer faydalar arasında kurulum kolaylığı ve uzun ömür sayılabilir. Bu avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Ve eviniz için mükemmel kremiti nasıl seçeceğinizle ilgili makalemize göz atmayı unutmayın. Çok işlevlilik, dayanıklılık ve kurulum kolaylığı dahil olmak üzere Marsilya kremitlerinin faydalarını ele alacağız. Ama önce, bu döşeme tipini kurmanın bazı artılarına ve eksilerine bakalım.

Marsilya Kremitlerinin Faydaları

Marsilya kiremit. Evinizin döşemesini doğal taş görünümüyle yenilemek istiyorsanız Marsilya kremitleri mükemmel bir seçimdir. Keskin temiz çizgileri, doğal pişmiş toprak renk paleti ve zamansız görünümü ile tanınan Marsilya kremit, çeşitli tasarım stilleri için mükemmeldir. Daha klasik bir görünüm için koordine edici bir mozaik eklemeyi düşünün. Ayrıca Marsilya kremitlerinin zamansız stili onu mutfak ve banyo için popüler bir seçim haline getiriyor. Doğal taş döşemenin zamana meydan okuyan çekiciliği, dayanıklılığı ve düşük bakımıyla da geliştirilmiştir. Dünyanın her yerindeki taş ocaklarından çıkarılmaktadır. Doğal taşın benzersiz karakterini kopyalamak kolay değildir. Bazı ev sahipleri, doğal taş karoların tek biçimli olmamasından şikayet edebilir, ancak gerçekte, malzemeye gerçekten zamansız bir his veren düzensizlikler, yarıklar ve sırtlardır.

marsilya kiremit
marsilya kiremit

çok işlevlilik

Marsilya kiremit. çift kanallı tasarımı, kapağın kolay montajını ve su geçirmezliğini sağlar. Kiremit, farklı ev stillerine uyacak şekilde çeşitli renklerde de mevcuttur. Marsilya kiremitlerinin çok yönlülüğü, klasik görünümüyle artırılmıştır. Doğal kırmızı rengi ile Marsilya kiremiti vazgeçilmez bir klasiktir. Çok yönlülüğü ve işlevselliği, onu ev dış cepheleri ve çatılar için mükemmel bir seçim haline getirir. Dayanıklılığı ve gücü, onu kıyı bölgeleri ve seçkin evler için mükemmel bir seçim haline getirir. Marsilya’daki kiremit üretiminin uzun bir geçmişi bu ürünün tasarımına yansır. Doğal pişmiş toprak renk paleti ve keskin hatları sayesinde farklı mimari tarzlarla uyum sağlar. Zamansız stili ve rengi, Marsilya kiremiti hem iç hem de dış mekan uygulamaları için çok yönlü bir seçenek haline getiriyor. Donmaya karşı dayanıklı yapısı onu soğuk iklimler için uygun hale getirir. Ayrıca mutfak, banyo ve evin diğer alanları için de kullanılabilir.

Marsilya Kiremit Kurulum kolaylığı

Marsilya kiremit. Karmaşıklığına rağmen, Marsilya kiremiti montajı basittir. Kiremit genellikle sağdan sola ve aşağıdan yukarıya döşenir ve yatay ve dikey çizgiler eşit hale getirmek için dövülür. Bazı küçük oynamalar beklense de, uç kiremitlerin ön panel ile aynı hizada olduğundan emin olmak önemlidir. Kiremit, üç veya dört karo sıralarına yerleştirilir. Dikey çizgiler her üç veya dört kiremitte bir silinir.

Marsilya kiremit döşeme kolaylığı karoların kalitesi ile belirlenir. Örneğin, Alman kiremitleri kilitleme olukları arasında büyük boşluklara sahiptir. Bu nedenle, fayanslar birbirine sıkıca oturur. 25*41,1 cm ebadında metrekareye 15 parça olarak serilirler. Ağırdırlar, metrekare başına yaklaşık 3,2 kilogram ağırlığındadırlar ve 12 derecelik bir eğim açısıyla konumlandırılmışlardır.

uzun ömür

Marsilya kiremit. Marsilya’nın klasik terakota kiremit stili zamansız ve çekici, pratiklik ve sadelik sunuyor. Marsilya’daki çini üreticilerinin gururlu geleneğini sürdüren bu kiremit tarzı çok yönlüdür ve çok çeşitli mimari tarzlara uygundur. Temiz hatları ve doğal kil renk paleti ile Marsilya kiremit, seçkin evler için mükemmel bir seçim. Bu kiremit, herhangi bir modern veya geleneksel ev için mükemmel bir seçimdir ve zamansız çekiciliği, herhangi bir eve şık bir dokunuş katacaktır.

Marsilya kiremit. Bir Marsilya kiremitinin uzun ömrü bir dizi faktöre bağlıdır. Üreticiler arasında üretim süreci benzer olsa da, gerçek kullanım ömrü değişiklik gösterir. Genel olarak Marsilya kiremitleri normal şartlarda 60 yıl hizmet verebilmektedir. Ancak bu, kiremitlerin o kadar uzun süre dayanacağının garantisi değildir. Daima üretici garantisini kontrol edin. Garanti ne kadar uzun olursa o kadar iyidir. Bir örnek, Wunderlich şirketi tarafından yapılan Marsilya çatı kiremitleridir.
Yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Ya da google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

Marsilya tipi kiremit nedir?

Marsilya  kiremiti TS EN 1304 standardına göre Yan ve Üst kenarlarından kenetlenebilen kiremitlerdir. Uzun yıllardır üretilen ve çok yaygın olarak kullanılan bir kiremit türüdür. Genel olarak marsilya kiremit mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek sıcaklıkta pişirme nedeniyle nispeten yüksek mukavemet değerine sahip bir kiremittir.

Netbilgiler

Netbilgiler Özgün ve Faydalı Bilgiler İçeren Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu