İmza kampanyası

 

Başarılı bir imza kampanyası başlatmak nasıl organize edilir

Bir imza kampanyası başlatma sadece bir başlangıçtır. Organize etmek, büyük bir eşler arası ölçekte büyüme sağlamak için kuruluşunuzun “gizli” liderlerini bulmak ve yükseltmek anlamına gelir.

İnternet, herkesin bir imza kampanyası başlatmasını yayınlayıp sosyal medyada yaymasını mümkün kılıyor, ancak sadece bir imza kampanyası yayınlamak ile gerçekten başarılı bir imza kampanyası düzenlemek arasında büyük bir fark var. Buradaki kritik ayrım, organize etme yaklaşımının, daha fazla insandan daha fazla eylem elde etmek için liderleriniz (kimlerin imza kampanyası paylaştığı; kimin imza atması için meslektaşlarını işe aldığı) hakkında zengin katılım verilerini kullanmasıdır.

organize etmek nedir?

Öncü kampanyalar ve değişim yaratan hareketlerle uygulanan örgütlenme, taraftar tabanınızı büyütmenin en etkili yoludur. İnsanların gücüyle çalışır. Herkese toplu olarak aynı eylemi yapmalarını söylemek yerine, lider olmaları için bir destekçi grubunu yetiştiriyorsunuz. Buna karşılık, kendi ağlarını işe alacaklar. Daha fazla dışa ve dışa doğru yayılan bir kar tanesi hayal edin.

imza kampanyası
imza kampanyası

İmza kampanyasının amacı nedir?

Bir kararı etkilemek istiyorum:
İmza kampanyasının gücü.

Üssümü harekete geçirmek istiyorum:
Birçok imza kampanyası belirli bir karara veya karar vericiye yönelik değildir. Bunun yerine temelde anlamlıdırlar. Liderler, onları misyonla destekçileri yeniden bağlamak için kullanır. 

Tabanımı hızla büyütmek istiyorum:
Farklı sektörlerden giderek daha fazla sayıda kuruluş, imza kampanyası biçimini ve yaklaşımını kullanıyor (sadece kelimenin kendisini, geleneksel grup kayıt formlarıyla elde edilemeyecek bir ölçekte ve hızda yeni destekçilere ulaşmak amacıyla kullanmak zorunda değil. İnanılmaz değerli veriler elde edin çünkü insanlar kuruluşunuzun projesi veya genel misyonu için değere dayalı bir yakınlık ifade ediyor.Başarılı kitle hareketleri üzerine yapılan araştırmalar, paylaşılan değerlerin büyümeyi tamamen demografik faktörlerin çok ve ötesinde desteklediğini gösteriyor. 

Harekete geçirici mesajınızı çapraz incelemek için bu kontrol listesini kullanın:

 • Neyin tehlikede olduğunu açıkça ifade ediyor mu?
 • kısa mı?
 • Eylem fiilleriyle sabitlenmiş mi? (ör. katıl, ayakta dur, dövüş, vb.)
 • Bireysel eylemi daha büyük bir eyleme bağlar mı?

İmza kampanyasının veri alanları

Şimdi imza kampanyası imzalayanlardan hangi bilgileri toplamanız gerektiğine karar verme zamanı. “İhtiyaç” fiili kelime olduğundan, kesinlikle hayati olanla başlayın. Unutmayın, daha kısa imza kampanyaları daha fazla imza alır. İmzalayanlardan doldurmasını istediğiniz her ek alan bir engel oluşturur. Aynı zamanda, bir sonraki adımı atmaları için destekçilerinize rehberlik etmek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz.

Çoğu imza kampanyası şunları ister:

 • İlk adı
 • Soyadı
 • E-posta
 • E-posta güncellemelerini almak için onay kutusu
 • Posta kodu

Dikkate alınması gereken bazı ek alanlar:

 • Cep telefonu numarası
 • Metin güncellemelerini almak için onay kutusu
 • İsteğe bağlı yorum alanı
 • Belirli bir sonraki adımı atmakla ilgilendiğinizi gösteren onay kutusu (ör. gönüllü)
 • Kendini tanımlama açılır menüsü (örn. demografi, sorunlar, olası sonraki adımlar)

Sosyal medyadan en iyi şekilde yararlanın

İmza kampanyası imzalama anı güçlü bir eylemdir. Bir imza kampanyası imzalayan insanlar, daha büyük bir topluluğun ortak vizyonuna olan yakınlıklarını ifade ediyor. Başka bir deyişle, bir dilekçe, yolculuğun en başlangıcıdır.

Bu dizi neden bu kadar kritik?

Bir imza kampanyasındaki en büyük zorluk, insanların imza atmasını sağlamak değil, imza atanların bir sonraki adımı atmasını sağlamaktır. Yukarıdaki sırayı takip etmek, imzadan sosyal paylaşıma ve destekçiden işe alım görevlisine dönüşüm oranınızı önemli ölçüde artıracaktır. Eşler arası çabalar bu diziyi büyük bir ölçekte tekrarlar. İnsanlar, arkadaşlarının da imza attığını gördüklerinde büyük olasılıkla bir imza kampanyası imzalarlar. İzleme, bu dizinin bu kadar kritik olmasının diğer nedenidir. Sadece kimin imzaladığı hakkında veri toplamak istemezsiniz. Kimin paylaştığı, kimin işe aldığı ve kimin işe almada en iyi olduğu gibi hızla büyümenize yardımcı olacak veriler istiyorsunuz.

Büyümeyi desteklemek için organize olmak

1. İzlenebilir ve ölçeklenebilir bir sosyal işe alım programı başlatın

“Oyunlaştırma” üzerine dökülen çok fazla mürekkep, bir sosyal sermaye veya para birimi sistemi kullanmanın tüm amacını kaçırıyor: etkileşimi takip etmenin zarif bir yolu. Karmaşık olması gerekmiyor – sadece imza kampanyası paylaşmak ve akranları işe almak için birinin kaç puan alması gerektiğine karar verin.

Şimdi, en fazla sosyal sermayeye sahip destekçileri vurgulayan bir lider panosu oluşturacaksınız (örneğin, en iyi işe alım görevlileriniz). Kampanya liderlerini takip etmek ve

2. İmza kampanyasının erişimini artırmak için liderlerinizi ve etkileyicilerinizi yükseltin

Kapsamlı. 

Veri tabanlı.

 Kolay. 

Bunlar, liderlerinizin ve etkileyicilerinizin bir envanterini çıkarırken hedeflenmesi gereken üç şeydir. Liderler, kampanyanızın işe alım görevlileridir. Influencerlar, kampanyanızı destekleyen ve kendilerine ait geniş bir kitleye sahip kişilerdir. Bunları belirlemek için zaten düşük maliyetli bir yolunuz olabilir, ancak çok sayıda farklı katılım kanalı ve internet ölçeği ile çoğu kuruluşun yüzlerce “gizli” lideri ve etkileyicisi vardır.

Hedef kitlenizde ideal Sosyal Medya Elçileri olabilecek bazı etkileyicileriniz olabilir. Bazı liderlerin paylaşacak güçlü hikayeleri vardır; bunu çevrimiçi ve çevrimdışı yapmaları için fırsatlar yaratın. Konuk Yayıncı olmayı kabul edebilecek bir etkileyici düşünün; belirli bir katılım kampanyası süresince kuruluşunuzun “sesi”. Etkileyiciler aracılığıyla gönderilen harekete geçirici mesajlar, doğrudan “Kuruluşunuzun Adı”ndan gönderilen e-postaların dönüşüm oranının dört katına kadar çıkabilir.

İmza kampanyasının liderlerinin ve etkileyicilerinin onlardan yapmalarını istediğiniz şeyi yapmalarını son derece basit hale getirmelisiniz. Bir işe alım görevlisi olarak kuruluşunuza yardım eden herkes, ilerlemelerini sorunsuz bir şekilde takip edecek benzersiz bir işe alım görevlisi bağlantısına sahip olmalıdır (daha fazlası bir sonraki sayfada!). Sosyal Medya Elçileri için, düzenli olarak dolaştığınız bir tıklama ve tweet sayfası oluşturun. Konuk Yayıncılar için, önde gelen e-posta kopyalama ve planlama, böylece etkileyicilerinizin yeşil ışık yakabilmesi için.

Yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Yada google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

Elektronik imza kampanyası nasıl yapılır?

İnternet üzerinden imza kampanyası nasıl başlatılır ?
1- İmza kampanyası başlatmanın ilk adımı nedeninizi tüm detayları ile açıkça belirtmelisiniz.
2- Kampanyanızı Görselleri ile desteklemeyi unutmayın
3- En önemli nokta Dilekçenizi ekleyin.
4- Kampanyanızı daima güncel tutmalısınız
5- Sonuç almak için kampanyanızın üzerine eğilin
6- Kampanyanızı sosyal medya ile destekleyin.

İmza kampanyası ne işe yarar?

imza kampanyası günümüzün en popüler ve hızlı destek bulma aracıdır. İmza kampanyasının anlamı, bu kadar çok kişinin imzasını toplayarak herhangi bir yasa değişikliğine veya herhangi bir kamu sorununa karşı destek aramaktır.

Netbilgiler

Netbilgiler Özgün ve Faydalı Bilgiler İçeren Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu