Google’a Reklam Vermek

Google'da reklam nasıl yapılır: ilk reklam Kampanyanız için ipuçları

Google’a Reklam Vermek Bir şey satın almaya hazır olduğunuzda ilk başvurduğunuz yer neresi?

Cevabınız, son yıllarda yerel bakkal veya alışveriş merkezindeki en yakın süpermarket olabilir, ancak şimdi çoğumuz hızlı bir şekilde Google diyebiliriz.

Google, aynı zaman bir Tırtılın kaç bacağı olduğu (bu arada cevap 16) ve hamilelik sırasında hangi meyveleri yememeniz gerektiği gibi sorularınıza en iyi cevabı bulabileceğiniz bir yer değil. (Ananas ve Papayadan uzak durun!).

Aynı zamanda, dünyanın dört bir yanından tam olarak aradığınız şeyi sunan Reklamverenlerle bağlantı kurmanızı sağlayan en popüler çevrimiçi pazardır. Konum, Dil ve Şirket büyüklüğü artık Google’da bir engel değil.

İnternette popüler bir arama motoru olan Google Ads, reklamverenlerin kullanıcılara ürün ve hizmet satma biçiminde tamamen devrim yarattı. Google’da reklam yapmayı biliyor musunuz?

Google Ads nedir ve neden önemlidir?

Google'a Reklam Vermek
Google’a Reklam Vermek

Google Reklamları nedir?

Eskiden Google ads olarak bilinen Google Ads, internetteki en büyük arama motorunu, mallarını satın almak isteyen müşterilere satabilecekleri işletme sahipleri için bir pazara dönüştürüyor. Ana hedefleri, tüketicileri aradıklarına göre en iyi seçeneğe bağlamaktır.

Hangi PPC reklam türlerinin mevcut olduğuna bakarsak, paketi yöneten iki tane vardır. Ücretli reklamınızı optimize etmek istediğiniz anahtar kelimelere bağlı olarak istediğiniz bir arama motoru sonuç sayfasına (SERP) reklam yerleştirmenize izin veren bir Google reklam kampanyası oluşturabilirsiniz.

Teklifinizi, ürününüzü Küçük Resim ve ürünü satın almak için doğrudan bir çağrı ile vurgulamanıza olanak tanıyan kurulumu kolay bir seçenek olan Google Shopping aracılığıyla da tanıtabilirsiniz.

Buna ürün listesi denir ve Google Serp’lerde görüntülenen geleneksel metin reklamlarından farklıdır. Satışları mümkün olan en kısa sürede yakalamak isteyen perakendeciler ve E-Ticaret mağaza sahipleri için mükemmeldir.

Google Reklamları: Google’da nasıl reklam verilir

Pek çok tüketici Google’a Reklam Vermek konusunda, bir şey satın almaya hazır olduklarında Google’a geldiğinden, reklamverenlerin kullanıcıları zaten oldukları yere dönüştürmeleri mantıklıdır. Şimdi soru ortaya çıkıyor, Google reklamlarında diğer rakiplere kıyasla nasıl iyi sıralanıyorlar ve daha belirgin görünüyorlar? Birkaç faktöre bağlı.

Anahtar kelime rekabeti sadece PPC reklamlarınızın fiyatını değil, aynı zamanda ücretli reklamlarınızın rakipleriniz arasında nasıl seçileceğini de etkiler. Google’da aynı anahtar kelimeleri tanıtmak isteyen yüzlerce düğün fotoğrafçısı veya Kırtasiye Tasarımcısı varsa, Google hangilerinin görüntüleneceğine nasıl karar verir?

Diğer şeylerin yanı sıra, kalite Faktörünüze ve tıklama başına Maliyetinize bağlıdır.

Google Reklamları nasıl çalışır

kalite puanıkalite puanı

Google’a Reklam Vermek Kalite Faktörü, PPC reklamlarınızın ne kadar başarılı olabileceği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir, çünkü reklamlarınızın maliyetini doğrudan etkiler. Evet, bu, uzun vadede size gerçekten para kazandıracak bir şeyi etkileyebileceğiniz anlamına gelir!

Tamam, şimdi dikkatinizi çektiğime göre, kalite Faktörünüze neyin dahil olduğu hakkında konuşabiliriz. Bu, PPC reklamınızın alaka düzeyine ve doğruluğuna ve sitenizin genel kullanıcı deneyimine bağlıdır.

Bu faktörler bir araya geldiğinde, rakiplerden daha yüksek bir kalite faktörü ile yerleşirsiniz.

Bu aynı zamanda tıklama Oranlarınızın alaka düzeyinden de etkilenebilir (yani, reklamlarınızı tıklayan ziyaretçiler, aradıklarını bulurlar, böylece reklamlarınızla daha sık etkileşime girerler), Google Ads hesabınızın performans geçmişi, açılış sayfanızın kalitesi ve metni ve diğer birçok faktör.

Kalite Faktörünüzü artırmak için bir “uzun oyun” yaklaşımı izlemeniz gerekir, ancak yalnızca PPC reklam kampanyalarınızı optimize etmenize değil, aynı zamanda SEO’NUZU da geliştirmenize yardımcı olur.

Google'a Reklam Vermek
Google’a Reklam Vermek

Tıklama başına maliyet

SEM Marketing Complete Guide makalemizde PPC reklamcılığı hakkında ayrıntılı olarak konuştuk, ancak Google’ın Reklam Tıklamalarına göre ücret aldığını bilmek önemlidir.

Tıklama başına Maliyetiniz (TBM), rakibinizin reklam sıralamasına göre kalite Faktörünüze ve erişiminize bölünerek hesaplanır.01 TBM’NİZİ almak için toplam tutar. Ortalama TBM yaklaşık 2.00 $ ‘ dır, ancak Sektörünüzün Doygunluğuna ve istediğiniz anahtar kelimelerin rekabetine bağlıdır.

Bir Google Ads kampanyası oluşturmaya hazır olduğunuzda, TBM teklifi olarak adlandırılan bir teklif oluşturun. Bu, birden fazla rakibin aynı anahtar kelimeler için teklif verdiği anlamına gelir, bu nedenle Google, SERP’DE en üst sırada yer alabilmesi için her rakip için bir fiyat belirler. Hepimizin olmak istediği yer burası!

İlk PPC Kampanyanızla Google’da reklam verme ipuçları

Tüm Google Reklamları aynı şekilde oluşturulmaz. Bazı türler belirli Ürünler ve hizmetler için diğerlerinden daha uygundur, Bu nedenle sizin için en uygun olanı bilmek önemlidir. Ne kadar başarılı olduğunu görmek için her türle de deney yapabilirsiniz, ancak size her adımın bir dökümünü vererek birkaç adımı atlamanıza yardımcı olacağız.

Arama reklamları:

Metin reklamlar Google Serp’lerde kalmak için burada. Her Ürün için uygun olmayabilirler, ancak reklamverenlerin Google’da PPC reklamları oluşturmak için kullandıkları birincil yöntemdir. Bunlar, internetteki en iyi mülk olan ilk sayfanın SERP’İNİN en üstünde görünmeye devam edecektir.

Akıllı Reklamlar:

Akıllı reklamlar geleceğin Dalgasıdır, çünkü reklamverenler yeni Google reklam kampanyasını birkaç dakika içinde başlatabilirler. Sadece bu değil, her PPC ekranı birincil dönüşüm hedefinize göre optimize edilir. Yeni site ziyaretçileri, telefon görüşmeleri, Mobil alıcılar ve mağaza ziyaretleri oluşturabilir.

Video reklamlar:

YouTube’da 500 milyon saatten fazla izlenen videolarla, artık Google’da Video reklamları oluşturmanın zamanı geldi. YouTube aracılığıyla, Google Ads, nüfusun her kesiminden tüketicileri, satmak için bir şeyleri olan reklamverenlere bağlar. Video reklamlar, öne çıkmanıza ve daha unutulmaz olmanıza yardımcı olacak çekici görsel içerik oluşturmanıza olanak tanır. Daha sonra bu Tradecraft sayısında ücretli YouTube reklamları hakkında daha fazla konuşacağız.

Ekran Reklamları:

Bir siteye sahip bir içerik Oluşturucusuysanız, görüntülü reklamlarla Etkinizden para kazanarak ekstra para kazanabilirsiniz. Reklamlar, Google Ads ile çalışan herhangi bir sitede etkileşimli ve ilgi çekici bir deneyim oluşturmak için afiş resmi olarak görüntülenebilir.

Google’da reklam Nasıl Yapılır: en iyi ipuçları

Google Ads’in nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için artık Google Ads hesabınızı mevcut Google hesabınıza bağlayarak veya yeni bir hesaba giriş yaparak ayarlayabilirsiniz. Platforma girdikten sonra, başlamanıza yardımcı olacak çeşitli seçenekler göreceksiniz.

Başlamadan önce, ilk Google Ads kampanyanızı kurmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları vermek istiyoruz. Kampanyanıza para yatırmadan ve ilk TBM teklifinizi Google’a göndermeden önce bunu aklınızda bulundurun. Yapabilirsin!

Rekabetçi uzun kuyruklu anahtar kelimelerle başlayın

Bu, bir öneride birçok anahtar kelime gibi hissediyorsa, endişelenmeyin. Onu parçalayacağız.

Çok rekabetçi olmayan anahtar kelimelerle başlamanızı öneririz, çünkü rekabet TBM fiyatını yükseltir. TBM’NİZ ne kadar yüksek olursa, reklamlarınız için o kadar fazla ödeme yaparsınız.

Google Ads kampanyanızı test ederken, eğilimleri analiz etmenize ve PPC reklamınızın ne kadar iyi performans gösterdiğini görmenize yardımcı olacak iyi bir örnek boyutuna ihtiyacınız vardır. Sektörünüze zaten büyük ilgi duyan son derece rekabetçi Anahtar Kelimeler (“tam zamanlı bloglama” gibi) seçerseniz, uzun kuyruklu bir anahtar kelime seçmelisiniz.

Uzun kuyruklu Anahtar Kelimeler, ideal Müşterinizle ve sattığınız şeyle özel olarak konuşan üç ila dört kelimelik ifadelerdir. “Tam zamanlı bloglama” yerine, birincil izleyici ise “evde kalan babalar için bloglama” diyebilirsiniz. Rekabet daha düşük olacak, böylece Bütçenizde deney yapmak için daha fazla alanınız olacak.

Reklam metinlerinizi ve resimlerinizi akıllıca seçin

Standart bir metin reklamında, en çok dönüşümü üreten bir özelleştirme bulana kadar reklam metninizi test etmek ve optimize etmek için zaman harcamanız gerekir. Yazdığınız ilk satır her zaman en iyisi olmayacak ve bu tamamen iyi!

Goole ads için en iyi uygulamalar – reklam metinleri ve görseller

Bu, e-posta pazarlama Yazılımımıza A / B Test e-posta konu satırı özelliğini dahil etmemizin bir başka nedenidir, çünkü test sadece optimizasyona yaklaşmanıza yardımcı olur! Maksimum dönüşüm elde etmek için PPC reklamlarınız için aynı A / B test yaklaşımını kullanabilirsiniz.

Fotoğraflarınız da önemli! Görüntülü ve görüntülü reklamlarda, Görüntüleriniz hedef kitlenizin gördüğü ilk ve en önemli şeydir. Görsel Markalama Yönergelerinize dikkat edin ve öğelerinizi tutarlı ve tutarlı tutun. Resim ne kadar alakalı ve net olursa o kadar iyi olur.

Teklif vermek istediğiniz marka adınızı kontrol edin

Google’a Reklam Vermek Yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Yada google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

 

Google reklam Verme kaç TL?

Google Ads’te reklam maliyetleri, anahtar kelimeye ve bulunduğunuz sektörde ki rekabete bağlı olarak değişmektedir. Türkiye de ortalama bir anahtar kelime için maliyetler 10 kuruş ile başlayıp üst sınırı için net bir rakam verilmemektedir. Reklam maliyetinizi hesaplamak için google ads anahtar kelime planlayıcısı aracından yardım alabilirsiniz.

Google reklamları nasıl çalışır?

İnsanlar sizinki gibi ürün veya hizmetleri aradığında reklamlarınızı gösteririz . 
Reklamlarınız, Google Arama ve Haritalar’da ve ortak siteler ağımız genelinde görünebilir. 
İnsanlar işletmenizi aramak, web sitenizi ziyaret etmek veya mağazanız için yol tarifi almak için reklamınızı tıkladığında olduğu gibi sonuçlar için ödeme yaparsınız.

Google reklam verirken nelere dikkat edilmeli?

1. Net bir hedef belirleyin
2. Harika bir yapı oluşturun
3. Yüksek bir kalite puanı elde edin
4. Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyin
5. Açılış sayfanızın optimize edildiğinden emin olun
6. Kendinizi çok fazla anahtar kelime ile yaymayın
7. Otomasyonun sizin için çalışmasına izin verin
8. Uzantıları etkin kullanın
9. Negatif kelimeleri takip edin

Google işletme reklamı nasıl verilir?

Bir Google AdWords hesabı oluşturun (Kaynaklara Bakın).
Google AdWords hesabınıza para yatırın 
Yeni bir çevrimiçi kampanya oluşturma seçeneğini belirleyin. 
Bir reklam grubu oluşturun ve 
kampanya için ilk reklamınızı yazın.
İşletmenizle ilgili anahtar kelimeleri girin 
Reklam gruplarınızı kaydedin ve “Etkin” olarak ayarlandığından emin olun.

Netbilgiler

Netbilgiler Özgün ve Faydalı Bilgiler İçeren Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu