Gmail Şifresini Öğrenme ve Unutulan Gmail Parolanızı Nasıl Kurtarırsınız

Gmail şifresini öğrenme ile ilgili olarak karşılaştığımız sorunların başında unutulan gmail parolasını nasıl kurtarırız yada telefonda açık olan gmail şifresini öğrenme. En eski hizmetlerden biri olan Gmail, Google’ın çevrimiçi varlığının temel taşı olmaya devam ediyor. Yani, Gmail şifrenizi unuttuysanız ve burada bazı şeyleri abartmak istemiyorum, aslında önceki hayatınızın Koridorlarına musallat olan bir internet ruhu gibisiniz. Tamam, o kadar da kötü değil. Ancak, şifrenizi değiştirmek ve hesabınıza mümkün olan en kısa sürede erişmek istiyorsunuz.

Gmail’in Varsayılan Kurtarma Prosedürü

  • Gmail giriş sayfasına gidin ve “Şifremi unuttum”bağlantısını tıklayın.
  • Hatırladığınız son şifreyi girin. Birini hatırlamıyorsanız, “başka bir soru dene”düğmesine tıklayın.
  • Parolayı Sıfırlayan bir e-posta almak için, Gmail hesabınızı kurmak için kullandığınız ikincil E-posta adresini girin.

Gmail şifresini öğrenme. Gmail, kimliğinizi doğrulamak ve şifrenizi geri yüklemek (veya sıfırlamak) için çeşitli yollar sunar. Neyse ki, her şey Gmail’in sizi adım adım yönlendirdiği sevimli küçük bir sihirbazda düzenlenmiştir.

Gmail Şifre kurtarma İşlemini Başlatmak Oldukça Basittir:

  • Gmail giriş sayfasındaki “Şifremi unuttum” bağlantısını tıklamanız yeterlidir.
  • Ardından, hatırlayabileceğiniz son şifreyi girmenizi isteyen bir mesaj göreceksiniz.
  • Doğru bir şifreyi hatırladığınızda ve bir yedekleme sistemi kurduğunuzda, çeşitli şekillerde devam etmeniz istenir.
  • Hiçbirini hatırlamıyorsanız, “başka bir soru dene”ye tıklayın.

Güncelleme, 8.11.21: Google artık hatırladığınız parolaları girmenizi istemiyor. Bunun yerine, Gmail doğrudan Kurtarma e-posta adresinize bir kod gönderir veya hesabınızı kurtarma hakkında daha fazla bilgi ister.

Gmail şifresini öğrenme
Gmail şifresini öğrenme


Gmail şifresini öğrenme. Bir sonraki seçenek, ikincil bir kurtarma E-postanız olduğunu varsayan bir kurtarma e-Postasına bir kod gönderir (Gmail hesabınızı oluşturduğunuzda ayarladığınız). Bu seçeneği kullanırsanız, ikincil e-posta hesabınıza altı basamaklı bir kod gönderilir (Gmail olması gerekmez), böylece yeni bir şifre oluşturabilir ve hesabınıza tekrar erişebilirsiniz. Kodu görüntülemek için bu ikincil hesaptaki E-postalarınızı kontrol edin ve ardından yeni bir şifre üreticisinin kilidini açmak için kodu girin. Daha yeni hesaplarda telefon numaralarını yedeklemek için bir seçenek de olabilir. aşağıya bakın.
Bu işe yaramazsa, örneğin, başlangıçta yedekleme olarak atadığınız hesaba erişiminiz yoksa, “başka bir soru dene”yi tekrar tıklayın. Şimdi, “annenizin kızlık Soyadı nedir”gibi güvenlik soruları gibi daha eski, daha az güvenli hesap koruma yöntemlerine geçiyoruz. Bunlardan en az birine cevap verebilmelisiniz.

Bu noktada yeni bir şifre oluşturun ve onaylayın. Artık hesabınıza tekrar erişebilirsiniz.

Gmail şifresini öğrenme. Yeni bir parola oluşturduktan sonra Google, Gmail hesabınızın (ve genel olarak daha büyük Google hesabınızın) güvenlik ayarlarını kontrol etmenizi ister. Henüz hesabınıza bağlı değilse, bir telefon numarası ve geçerli bir yedekleme E-postası eklemenizi şiddetle tavsiye ederiz. E-posta veya SMS ile gönderilen 6 haneli bir PIN ile kolay kurtarma sağlar.
Gmail daha önce güvenlik sorularını desteklese de, yenilerini ekleyemezsiniz, yalnızca eskilere erişimi silebilirsiniz. Bu bir önlemdir, çünkü güvenlik sorunları gerçek güvenliğin sağlanmasına müdahale eder. Eski olanı, bu sayfada el ile kaldırmadığınız sürece çalışmaya devam edecektir.

yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Yada google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

Gmail şifresini unuttum ne yapmalıyım?

Gmail giriş sayfasına gidin ve “Şifremi unuttum”bağlantısını tıklayın.
Hatırladığınız son şifreyi girin. Birini hatırlamıyorsanız, “başka bir soru dene”düğmesine tıklayın.
Parolayı Sıfırlayan bir e-posta almak için, Gmail hesabınızı kurmak için kullandığınız ikincil E-posta adresini girin.

Gmail Şifre kurtarma İşlemini Başlatmak Oldukça Basittir:

Gmail giriş sayfasındaki “Şifremi unuttum” bağlantısını tıklamanız yeterlidir.
Ardından, hatırlayabileceğiniz son şifreyi girmenizi isteyen bir mesaj göreceksiniz.
Doğru bir şifreyi hatırladığınızda ve bir yedekleme sistemi kurduğunuzda, çeşitli şekillerde devam etmeniz istenir.
Hiçbirini hatırlamıyorsanız, “başka bir soru dene”ye tıklayın.
 

Google hesap şifresi nasıl görülür?

Şifrelerinizin tamamı izin vermeniz durumunda Google hesabınız vasıtası ile saklanır. Şifreleri kayıtlı olan hesapların listesini görüntülemek için passwords.google.com şifrelerinizi Chrome’da görüntüleyin veya değişiklik yapın. Şifreleri görmek için tekrar giriş yapmanız gerekir.

Google hesabı ile Gmail aynı mı?

Bir Google Hesabı ile bir Gmail hesabı arasındaki fark, bir Google hesabının kullanıcının Google tarafından sağlanan çeşitli hizmetlere erişmesine izin verirken, bir Gmail hesabı bir kişinin E-postalarını yönetmesine izin verir

Serdar

Netbilgiler Teknoloji İçerikleri Üreticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu