Gcse Nedir? GCSE Sınavı Nedir?

GCSE Nedir?, General Certificate of Secondary Education anlamına gelir. GCSE Sınavı Nedir? Ulusal Müfredat’ın 10. ve 11. sınıflarda 14-16 yaş arası öğrencilere öğretilen bölümüdür. Gcse programı ayrıca, sonuçları bir çocuğun gelecekteki kariyeri üzerinde önemli bir etkiye sahip olan sınavları da içerir.

GCSE, General Certificate of Secondary Education anlamına gelir. Ulusal Müfredat’ın 10. ve 11. sınıflarda 14-16 yaş arası öğrencilere öğretilen bölümüdür. Ayrıca, sonuçları bir çocuğun gelecekteki kariyeri üzerinde önemli bir etkiye sahip olan sınavları da içerir.

GCSE Kursu Nedir?

GCSE, Genel Ortaöğretim Sertifikası anlamına gelir ve eğitimdeki amacı Matematik, İngilizce ve Fen gibi belirli bir konuda akademik bir nitelik sağlamaktır.Öğrenciler , gittikleri okula ve çalışılan konuya bağlı olarak, 9. veya 10. sınıfta GCSE sınavları için resmi olarak çalışmaya başlayacaklardır . Sınavlar 11. Sınıfın sonunda yapılacaktır.

Öğrenciler Temel Aşama 4’te 5 GCSE alma eğilimindedir ve bu da onların İngilizce, Matematik ve Fen temel derslerinin yanı sıra seçtikleri iki derste yeterlilik kazanmalarını sağlar. Gerçi bu okula göre değişir.Yıllar içinde GCSE konseptinde önemli değişiklikler oldu. Artık daha fazla konu sunuluyor, mevcut dersler değiştirildi, sınav formatları, yönetmelikler ve GCSE sınavlarının notları önemli ölçüde değişti.GCSE’ler genellikle 14-16 yaşındakiler tarafından incelenir, ancak herhangi bir yaşta ilgilendiğiniz bir konuda kalifiye olmak için bir GCSE tamamlayabilirsiniz.

GCSE Nedir?
GCSE Nedir?

GCSE’ler Ne Kadar Önemlidir?

GCSE’ler, akademik yeteneğinizin ve potansiyelinizin ilk resmi kaydını sağlar. Pek çok insan, yalnızca sizi üniversiteye sokmak için önemli olduklarını varsayarlar, ancak aslında daha sonra yaşamınızda büyük bir rol oynarlar. Matematik revizyon sınavına girerken bunu kabul etmek zor olabilir , ancak öğrendiğiniz içerik günlük hayata uygulanabilir!

GCSE nitelikleri , çoğu rol ve üniversite kursu için minimum gereklilik ve giriş engelidir. Bu, onları yapabileceğiniz tartışmasız en önemli nitelikler yapar çünkü A Düzeyleri sizi ancak temel GCSE derslerinde güçlü geçişler olmadan bir yere kadar götürür.

GCSE’ler , yüksek öğrenime ve daha ileri çalışma alanlarına erişimin kilidini açan bir eğitim kapısı görevi görür. Hangi kariyeri sürdürmeye karar verirseniz verin, temellerini sağlarlar, ancak değerlerinin tamamen net olmadığını not etmek önemlidir.

Üniversiteler, kuruma bağlı olarak büyük ölçüde değişebilen kendi giriş koşullarını belirler. İşverenler, işe alımı etkileyen birçok dış faktörle birlikte öznel olabilir. Dolayısıyla, GCSE’leriniz yoksa, hepsi kaybolmaz .

GCSE Kursu Ne Kadar Sürer?

GCSE kurslarının uzunluğu, onları incelemeyi seçtiğiniz kapasiteye bağlıdır. Geleneksel bir okul ortamında, bunlardan birkaçını bir kerede alırsınız, böylece okula ve çalışılan konulara bağlı olarak tamamlanması 2-3 yıl sürer.

‘ Üniversitede bir GCSE kursu ne kadar sürer?’ diye merak ediyorsanız . Akşam sınıflarında yetişkinlere yönelik GCSE kursları alabilir, bunları bir üniversite ortamında yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak inceleyebilirsiniz. Bu yine ders çalışmak için harcayacağınız süreyi belirler.

Tam zamanlı öğrenciler, iki yıllık standart GCSE programlarını veya sadece bir yılda tamamlanan GCSE kısa kurslarını tamamlayabilirler. Yarı zamanlı GCSE kursları, akşam kursları gibi daha uzun sürecektir, ancak kesin uzunluk bireysel kolej programına bağlı olacaktır.

Daha hızlı bir seçenek arıyorsanız, okumaya devam edin.

Herhangi Bir Çevrimiçi GCSE Kursu Var mı?

GCSE’leri tamamlamanın en hızlı yolu, çevrimiçi GCSE kurslarıdır . Çevrimiçi GCSE kurslarıyla, kayıt olduğunuzda tüm kursa ilişkin materyallere çevrimiçi olarak erişebilirsiniz. Böylece, hazır olduğunuz anda kursunuzun sonraki modüllerine geçebilirsiniz.

Bu, kurs materyalleri üzerinde sınıf arkadaşlarınızla aynı hızda çalışmadığınız için, geleneksel ve kolej temelli GCSE kurslarından farklıdır. Yalnız çalışmayı tercih edenlerin ve akademik hedeflerine daha hızlı ulaşmak isteyenler için bir kaç tavsiye.

Çevrimiçi GCSE kurslarını tamamlamak için iki yılınız var , ancak 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlamanız mümkün!

Hangi GCSE Kursları Vardır?

Çalışabileceğiniz çok sayıda çevrimiçi GCSE kursu vardır; Kursları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Biyoloji
 • İşletme Çalışmaları
 • Kimya
 • ekonomi
 • İngilizce dili
 • İngiliz edebiyatı
 • Tarih
 • Matematik
 • Fizik
 • Psikoloji
 • sosyoloji

yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Yada google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

Meliha

Netbilgiler Sağlık ve Hukuk Alanında Metin Editörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu