Chinchilla Kedi Fiyatı **2022

Chinchilla kedisi nedir? Chinchilla, bir İran kedisi cinsidir. Chinchilla kedi fiyat olarak piyasadan genellikle 700 TL ile 3000 TL arasında bir fiyata bulunabilir. Chinchilla kedi özellikleri tüyleri daha soluk, gözleri iri ve vücudu kısadır. Bu özellikleri onu hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kedi severler için harika bir evcil hayvan yapar. Aşağıda bir Chinchilla ve bir İran kedisi arasındaki temel farklardan bazıları listelenmiştir. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin! Aşağıda Chinchilla’nızı sağlıklı tutmak için bazı önemli ipuçları listelenmiştir.

Chinchilla Kedi Fiyat

Chinchilla kedi fiyat olarak piyasadan genellikle 700 TL ile 3000 TL arasında bir fiyata bulunabilir. İran kedileri çeşitli renklerde gelir. Bazıları mavi, bazıları ise beyaz veya siyah uçlu tüylere sahiptir. Bazılarının mavi gözleri ve patileri vardır. Bazı Persler kısmen gölgeli ve mavi bir renk tonuna sahipken, diğerleri daha düzgün bir renge sahiptir. Farsça’nın yaklaşık 40 tanınmış renk varyasyonu vardır. Ayrıca düz, uçlu ve kısmi renkli bölümlere ayrılır. İran kedisinin bir varyasyonu olan bir chinchilla çeşidi vardır.

Chinchilla kedi Pers cinsi Chinchilla, Pers çeşidinden biraz daha bastırılmış olsa da, herhangi bir aileye hoş bir ektir. Şirketten hoşlansalar da sessiz bir ortamı da tercih ederler. Küçük çocuklardan saklanabilirler, ancak onlara nazik davranırsanız mutlu olurlar. Chinchilla İran kedilerinin diğer kedilerle iyi geçindiği bilinmektedir, ancak bazı yabancı ırkları fazla sosyal bulabilir.

Chinchilla kedi İran ırkı en çok muhteşem tüyleri ve eşsiz görünümü ile tanınır. Chinchilla İran kedileri, kemirgen Chinchilla’nın kürküne benzeyen uzun, lüks tüylere ve peke yüzlü görünüme sahiptir. Bazıları tamamen beyazken, birçok çeşit siyah çizgili ve lekeli beyazdır. Mavi gözleri vardır ve zümrüt veya yeşil tonları olabilir. Chinchilla Farsça kedi yavrularının burunları diğer Perslerden biraz daha uzundur. Bu, solunum problemlerinden ve göz yırtılmasından kaçınmalarına yardımcı olur.

Daha Soluk Bir Postu Var

Chinchilla kedi Chinchilla kedisinin, İranlı kuzeninden farklı olarak daha soluk bir kürkü vardır. Gözleri mavi-yeşil veya zümrüt yeşilidir ve vücudu diğer uzun tüylü kediler kadar şişman değildir. Hassas rengine rağmen, Chinchilla dayanıklı bir türdür. Erken Chinchillas, gümüş tekirlere benziyordu ve bu nedenle modern ırktan çok daha az net bir şekilde tanımlandı. Bu kedi cinsi, orta ve güney Meksika’da ve ayrıca batı Karayip Denizi’nde bulunur. Chinchilla, sert bir kas sistemine sahip ve soğuk iklimlere iyi adapte olmuş hassas bir kedidir. Pers kuzeninden çok daha soluk olmasına rağmen, aynı çarpıcı özelliklere sahiptir. Chinchilla İran kedileri yeşilimsi veya turkuaz gözlere sahip olmalıdır. Göz renkleri, genetik olarak ceket rengine sabitlenmiştir.

Chinchilla kedi Chinchilla ve Farsça arasındaki en önemli fark göz rengidir. İlki daha soluk, ancak daha uzun bir namluya sahip ve ikincisi, birincisinden biraz daha koyu. Birincisi daha soluk bir kaplamaya sahipken, ikincisi daha fazla devrilme özelliğine sahiptir. Solgunluğu halk için bir sorun değil, ancak yetiştiriciler genellikle Chinchillaların çok “ultra tip” hale gelmesinden endişe duyuyorlar.

chinchilla kedi
chinchilla kedi

Chinchilla kedilerinin gözleri büyük olsa da, sağlıkları konusunda yine de endişelenmelisiniz. Bu büyük gözler enfeksiyonlar da dahil olmak üzere çeşitli problemler geliştirebilir. Bazı durumlarda, bu enfeksiyonlar antibiyotik göz damlaları veya merhemlerle tedavi edilebilir. Bazen bir chinchilla gözünün çevresinde küçük çizikler veya yaralara sahip olabilir. Bu durumda, chinchilla gözünüze pati verebilir veya yüzünü yere sürtebilir.

Chinchilla kedisinin adı Güney Amerika kemirgeninden gelse de, görünüşü popüler Fars kedisine oldukça benzer. Chinchilla kedileri küçük ve yumuşak tüylüdür, sürmeli büyük gözleri ve gür kuyruğu vardır. Kötü şöhretli James Bond kötü adamı Blofeld’in kedi arkadaşıdır. Büyük gözleri fark edilmesini kolaylaştırır ve uzun, gür kuyruğu kediye alışılmadık derecede asil bir görünüm verir.

Chinchilla kedisi çok çekicidir ve insanlarla oynamayı sever. Diğer kediler ve evcil hayvanlarla iyi geçinirler ve özellikle yakınlardaysanız yanınızda size sarılırlar. Bu cins sosyaldir ve diğer hayvanlarla iyi geçinir, ancak küçük çocuklarınız varsa diğer evcil hayvanları biraz bunaltıcı bulacaktır. Chinchilla, sakin bir evde diğer kedi veya köpeklerle yaşamalıdır.

Chinchilla Kedi Genel Özellikleri

Chinchilla kedisinin kısa, tıknaz bir gövdesi vardır. Başı büyük ve yuvarlak, küçük, yuvarlak kulaklı. Chinchilla’nın kısa bacakları ve gür bir kuyruğu vardır. Vücut kısa ve yuvarlak, başı kürkle dolu. Büyük gözleri etkileyicidir. Chinchilla kedileri apartman yaşamı için iyi bir seçimdir, ancak aynı zamanda mükemmel evcil hayvanlar da yapacaklardır.

Chinchilla kedisi son derece sevimli ve sevecendir. Kucağınıza sarılmaktan ve oturmaktan hoşlanırlar ve diğer kedilerle ve arkadaş canlısı köpeklerle iyi geçinirler. Ancak, gürültülü bir eviniz varsa bu cins size göre olmayabilir. Chinchilla genellikle arkadaş canlısı ve sakindir. Chinchilla kedileri okşanmaktan hoşlanır, ancak yüksek seslerden korkabilirler. Chinchilla kedisinin kürkü, gümüş veya altın uçlu, uzun ve lüks. Chinchilla kedisi, gümüş bir İranlı yaratmak amacıyla yetiştirildi. Chinchilla kedisinin vücudu daha küçük ve daha rahat bir kişiliğe sahip olmasına rağmen, görünüşü Pers kedisine benzer. Ancak özellikleri bakımından farklıdırlar. Chinchilla Perslere benzer, ancak Perslerden biraz daha az aşırı yüzleri vardır.

Pençeleri Püsküllü

Chinchilla kedisinin pençeleri püsküllüdür. Tüyleri siyah uçlu kürklü saf beyazdır. Astar da beyazdır ve Chinchilla kedisine parıldayan bir görünüm verir. Kulakları küçük ve yuvarlaktır, profilde hafif bir kırılma vardır. Bu kedinin kuyruğu kısa ve gürdür. Pençeleri püsküllüdür ve kuyruğu boyutuyla orantılıdır.

Chinchilla kedisinin püsküllü pençeleri, bu eşsiz kedi ırkının bir başka ayırt edici özelliğidir. Bu kedi çok oyuncudur ve sahibiyle etkileşime girmekten hoşlanır. Chinchilla kedisi, küçük çocuklu aileler için harika bir arkadaştır, ancak bazı yetiştiriciler onları küçük çocuklu haneler için önermemektedir. Chinchilla özellikle aktif değildir, ancak sahipleriyle oynamayı ve kucaklaşmayı severler. Chinchilla kedileri de çok sevecendir ve sahipleriyle vakit geçirmekten keyif alır. Sahiplenilmeyi, okşanmayı ve sahiplerinin kucağına oturmayı severler. Chinchilla kedisinin püsküllü pençeleri, çimlerin üzerinde yürüyememelerinin nedenidir. Pençeleri özel bir kürk türünden yapılmıştır ve inanılmaz derecede yumuşaktır. Püsküllü değilse, yürüyemezler. Chinchilla’nız çöp eğitimi almışsa, nedeni bu olabilir. Chinchilla kedinizi her gün fırçalayarak da bu sorunu önleyebilirsiniz.

Chinchilla Kedi Karakteri

Chinchilla kedi. Bir chinchilla sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu tür kedilerin kişiliği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceksiniz. Kediler doğal olarak avlanırken ve yalnızken, chinchillalar sakin ve sessiz bir yaşamı tercih eder. Uysal ve çekingen oldukları için insanları, bitkileri veya diğer hayvanları rahatsız etmeleri pek olası değildir. Ancak çocuklar ve yetişkin sahipleri için iyi bir şirket olacaklar. Diğer kedilerle karşılaştırıldığında, Chinchilla nazik ve sevecendir ve insanların dikkatini çekmeyi sever. Bir oyuncağı kovalarlar veya patileriyle oynarlar, ancak sizin özgür olduğunuz bir zamanda sevilmeyi tercih ederler. Diğer kediler ve evcil hayvanlarla genellikle arkadaş canlısı olmalarına rağmen, genellikle yabancılara karşı gergin veya utangaçtırlar. Neyse ki Chinchilla diğer hayvanlarla ve çocuklarla iyi geçinirler, ancak evlerini küçük çocuklarla paylaşmaktan veya sert havalardan hoşlanmazlar.

Bir Chinchilla’nın kişiliği, içinde yaşadığı çevreye bağlıdır. Diğer cins kediler günlük tımar gerektirirken, Chinchilla çok az bakım gerektirir. Apartmanlarda ve evlerde yaşayabildikleri gibi ayrı bir kulübede veya sandıkta tutulabilirler. Ayrıca rahat bir yapıya sahipler, bu da onları tımar için çok az zamanı olanlar için ideal bir arkadaş yapıyor.

Chinchilla Kedi Bakımı

Chinchilla kedisi, İran kedisi ailesinin bir üyesidir. Bu kedi türü çok insan odaklıdır ve muhtemelen ömür boyu arkadaş olacaktır. Tüm kediler gibi, Chinchilla da görünümlerini ve sağlıklarını korumak için günlük bakıma ihtiyaçları vardır. Kohl çerçeveli irisli yeşil gözleri vardır ve yoğun, kaba bir kaplamaya sahip orta boy bir cinstir. Bir Chinchilla’nın paspasları, dolaşmaları ve kürk dökülmesini önlemek için günlük bakıma ihtiyacı olacaktır.

Chinchilla kedisinin günlük bakıma ihtiyacı vardır, ancak çok zor olması gerekmez. Günde birkaç dakika bile tüylerinin bakımlı ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Chinchilla’nızı yıkamak 10 ila 15 dakika sürer, ancak günlük fırçalama önerilir. Chinchilla fırçalamak ayrıca can sıkıntısı, stres veya kendilerini ısırmanın neden olabileceği kel yamalar geliştirmelerini önlemeye yardımcı olur. Kel yamalar, çevreyi daha az stresli hale getirerek ve chinchilla’nın ortamına daha fazla oyuncak veya rahatlık ekleyerek tedavi edilebilir. Chinchilla tımar edilmesi sağlıkları için önemlidir. Vücutlarındaki tüylerin dökülmemesi için düzenli olarak fırçalanması gerekir. Düzenli fırçalama, dolaşmaları önlemeye ve tüy yumağı oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır. Bu, özellikle Chinchilla’nızı tüm yıl boyunca içeride tutmayı planlıyorsanız önemlidir. Chinchilla bir avuç dolusu olabilir, bu nedenle günlük bakım çok önemlidir. Ancak aynı zamanda çok tatlıdırlar ve kucaklaşmayı severler. Ev kedileri olarak yaşayabilmelerine rağmen, özellikle güvenli, kedilerin giremeyeceği bir bahçeleri varsa, ara sıra dışarı çıkmayı takdir edeceklerdir.

Yazımızın burada sonuna geldik diğer yazılırımız için netbilgiler anasayfasına gidebilir. Ya da google üzerinden farklı kaynakları inceleyebilirsiniz.

 

Chinchilla kedisi kaç TL?

Chinchilla kedisi fiyat olarak piyasadan genellikle 700 TL ile 3000 TL arasında bir fiyata bulunabilmektedir.

Chinchilla kedisi bakımı zor mu?

Chinchilla kedisinin günlük bakıma ihtiyacı vardır, ancak çok zor olması gerekmez. Günde birkaç dakika bile tüylerinin bakımlı ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Chinchilla’nızı yıkamak 10 ila 15 dakika sürer, ancak günlük fırçalama önerilir. Chinchilla fırçalamak ayrıca can sıkıntısı, stres veya kendilerini ısırmanın neden olabileceği kel yamalar geliştirmelerini önlemeye yardımcı olur. Kel yamalar, çevreyi daha az stresli hale getirerek ve chinchilla’nın ortamına daha fazla oyuncak veya rahatlık ekleyerek tedavi edilebilir. Chinchilla tımar edilmesi sağlıkları için önemlidir. Vücutlarındaki tüylerin dökülmemesi için düzenli olarak fırçalanması gerekir. Düzenli fırçalama, dolaşmaları önlemeye ve tüy yumağı oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır. Bu, özellikle Chinchilla’nızı tüm yıl boyunca içeride tutmayı planlıyorsanız önemlidir. Chinchilla bir avuç dolusu olabilir, bu nedenle günlük bakım çok önemlidir. Ancak aynı zamanda çok tatlıdırlar ve kucaklaşmayı severler. Ev kedileri olarak yaşayabilmelerine rağmen, özellikle güvenli, kedilerin giremeyeceği bir bahçeleri varsa, ara sıra dışarı çıkmayı takdir edeceklerdir.

Chinchilla nasıl bir kedidir?

Chinchilla kedi. Bir chinchilla sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu tür kedilerin kişiliği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceksiniz. Kediler doğal olarak avlanırken ve yalnızken, chinchillalar sakin ve sessiz bir yaşamı tercih eder. Uysal ve çekingen oldukları için insanları, bitkileri veya diğer hayvanları rahatsız etmeleri pek olası değildir. Ancak çocuklar ve yetişkin sahipleri için iyi bir şirket olacaklar. Diğer kedilerle karşılaştırıldığında, Chinchilla nazik ve sevecendir ve insanların dikkatini çekmeyi sever. Bir oyuncağı kovalarlar veya patileriyle oynarlar, ancak sizin özgür olduğunuz bir zamanda sevilmeyi tercih ederler. Diğer kediler ve evcil hayvanlarla genellikle arkadaş canlısı olmalarına rağmen, genellikle yabancılara karşı gergin veya utangaçtırlar. Neyse ki Chinchilla diğer hayvanlarla ve çocuklarla iyi geçinirler, ancak evlerini küçük çocuklarla paylaşmaktan veya sert havalardan hoşlanmazlar.
Bir Chinchilla’nın kişiliği, içinde yaşadığı çevreye bağlıdır. Diğer cins kediler günlük tımar gerektirirken, Chinchilla çok az bakım gerektirir. Apartmanlarda ve evlerde yaşayabildikleri gibi ayrı bir kulübede veya sandıkta tutulabilirler. Ayrıca rahat bir yapıya sahipler, bu da onları tımar için çok az zamanı olanlar için ideal bir arkadaş yapıyor.

Chinchilla kedisi hangi cinsle çiftleşir?

Chinchilla kedisi hangi cinsle çiftleşir? Bu ırklar özel olduğundan, diğer ırklarla çiftleşmeye uygun değildir, genetik hastalıklar Yenidoğanlara geçebilir, bu nedenle kendi ırkı ile çiftleştirmek her zaman daha sağlıklı ve daha doğrudur.

Chinchilla kedi hangi kediyle çiftleşir?

Chinchilla kedisi hangi kediyle çiftleşir? Bu ırklar özel olduğundan, diğer ırklarla çiftleşmeye uygun değildir, genetik hastalıklar Yenidoğanlara geçebilir, bu nedenle kendi ırkı ile çiftleştirmek her zaman daha sağlıklı ve daha doğrudur.

Chinchilla kedi ömrü ne kadar?

Chinchilla kedilerinin ömrü ne kadar? Chinchilla kedilerinin yaşam süresi 12-14 yıl olarak bilinmektedir. Ev kedileri tipik olarak serbest dolaşmasına izin verilen kedilerden daha uzun bir ömre sahiptir.

Netbilgiler

Netbilgiler Özgün ve Faydalı Bilgiler İçeren Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu